London, United Kingdom
info@telesens.co.uk
+44 20 3432 8178

«Стратегічний документ зі словами «розширити та поглибити» – це крок у минуле. Не такою має бути регіональна програма розвитку IT–галузі, прийнята Харківською облдержадміністрацією», – впевнений голова ради директорів компанії Telesens і співзасновник Харківського IT-кластера Едуард Рубін.

Цій програмі було присвячене одне з питань, яке висвітлив у своєму виступі на звітних зборах Рубін. На останній сесії облради в програму були внесені зміни, і тепер IT-кластер зможе брати безпосередню участь в її реалізації, що дає бізнесу реальний шанс вдихнути життя в канцелярські формулювання.

Перші паростки вже є: однією реалізованих освітніх ініціатив стала серія тренінгів для вчителів інформатики Харківської області за інноваційними методиками викладання. Ідейний натхненник проєкту – Микола Арзубов, який прагне зробити викладання інформатики в школах цікавим і захоплюючим для дітей, скоротивши розрив між шкільною програмою та реальністю. Ще одним кроком харківських шкіл у сучасність стане електронна система обліку успішності «Шкільна оцінка». Система, яку розробили в НАУ «ХАІ» ім. Жуковського, дозволяє автоматично моніторити успішність школярів, при цьому забезпечує конфіденційність і збереження інформації про оцінки. Незабаромтвона буде  впроваджена в експериментальному порядку в одній зі шкіл міста.

Важливим досягненням у галузі управління освітою на державному рівні стало створення робочої групи при Міністерстві освіти і науки України, куди від IT-кластеру увійшов Олександр Медовий. Ця група буде працювати над зародженням в Україні системи приватно-державного партнерства, що стане кроком в бік відкритого й прозорого співробітництва бізнеса з державними структурами, зокрема з вищими навчальними закладами, і працювати над підвищенням якості підготовки фахівців.

Таким чином 2017 рік виявився для IT-кластеру дуже плідним: команда зміцнила фундамент для розвитку IT-індустрії України та її популяризації на міжнародному рівні.

Архивы