London, United Kingdom
info@telesens.co.uk
+44 20 3432 8178

Я вважаю необхідним ділитися своїм досвідом з іншими. Саме тому хочу запропонувати статтю у 3-х частинах про розвиток навичок та вмінь, що допоможуть опанувати нову професію. Якщо цей матеріал може бути корисним для когось з вашого оточення, будь ласка, поділіться їм з іншими!)

“Роби сьогодні те, що інші не хочуть — і завтра будеш жити так, як інші не можуть!”

Джаред Лето

Саморозвиток — природна потреба людини.

Наше завдання — досягати результату на кожному етапі кар’єри / навчання, а не залишатися вічним студентом, повторюючи одне і теж по 3 рази.

Тому, в сучасному світі, починати навчатися новому предмету без певної “мапи” або навичок фільтрування інформації це теж саме, що сісти сліпим в машину: начебто і сидимо, і кермо в руках, і завелися та педаль газу натиснули, а куди їдемо — невідомо. За підсумком, ми маємо величезну кількість витраченого часу, докладених зусиль і аварію або з’їзд в кювет.

Стаття інтерпретована в контексті IT сфери, але її також можна застосувати до вивчення будь-якого предмета, незалежно від теми: чи то вища математика, і ми говоримо про поліноміальну регресію, або вивчення гри на гітарі. Основні пункти є планом, за яким потрібно крокувати і підказкою, як не наступити на граблі, на які автор натрапив не один раз. Я багато починав, і, як властиво людині, не багато закінчував. Але, завдяки досвіду, певному матеріалу і технікам навчився доводити почате до кінця. Тому сьогодні хочу розповісти і поділитися цим матеріалом з читачем, щоб в майбутньому, Вам було простіше пройти шлях, який Ви собі намітили або тільки думаєте обрати.

 

Навіщо мені це потрібно?

“Наказують тому, хто сам собі не вміє коритися.”

Фрідріх Ніцше

Достовірно відомо, що ненависна робота веде до депресії і картання себе, а в наслідку і до апатії. Для того, щоб ні дня в житті не працювати необхідно займатися улюбленою справою. Тому, перш ніж вибирати об’єкт своїх пошуків, напружтеся і приділіть час аналізу ситуації, з усіх боків. Одним з ресурсів, який допоможе зрозуміти як знайти своє призначення, може стати концепція “Ікігай”.

У ній досить широко викладено, як знайти те, чим хочеться займатися. Особливо, це стосується людей, які вирішили змінити професію у віці за 30 або тих, хто стоїть перед вибором з безліччю варіантів. Інформацію про концепцію легко знайти в Інтернеті, наприклад, можна почати з цього відео.

Час — найцінніший у світі ресурс, не витрачайте його даремно.

Якщо говорити про IT, то Ви всі чудово знаєте, що щодня з’являються нові фреймворки, пишуться трильйони рядків коду, на купі різних мов.

Перш за все дайте відповідь на банальне запитання: навіщо Вам це? Все ж краще бути гарним таксистом зі знанням всіх маршрутів і умінням вправно кермувати, ніж закінчити 3-х місячні курси “Як увійти в IT” людиною, з повною відсутністю розуміння, що має відбутися в її майбутній роботі. Мені дуже подобається такий вислів на цю тему:

 “Справа незроблена краще справи зіпсованої, тому що перше можна зробити, а друге не можна виправити” (В.О. Ключевський)

Займайтеся тим, що Вам дійсно подобається, а не тим куди всі йдуть. А якщо, вже вирішили сліпо бігти, особливо з-за матеріальної сторони питання, то максимум, що Вас очікує багато проблем.

 

“Медові курси! Гарячі сертифікати!”

“Праця не ганьбить людину; на жаль, іноді трапляються люди, які ганьблять працю.”

Улісс Сімпсон Грант

 

До дірок виїдена тема: купити курс або вчитися самому. Скажу коротко, мій висновок: безкоштовні курси, щоб навчити, а платні, щоб заробити. На жаль, зараз найкращий спосіб заробити в IT —  розповідати за гроші, як заробити в IT.

Тут ми підходимо до найцікавішого, як фільтрувати інформацію в нескінченному потоці рекламних пропозицій.

По-перше, треба навчитися фільтрувати інформацію в непомірному потоці безкрайнього інтернету:

  • користуйтеся різними пошуковими системами окрім Google. Ще існують DuckDuckGO, ECOSIA (перераховує 80% свого доходу на проекти по висадці дерев), Bin, Yahoo. Якщо ви не можете знайти потрібну інформацію, можливо необхідно зробити запит на англійській мові;
  • вчіться формувати свої пошукові запити. Пам’ятайте, що пошуковик ≠ людина. Не потрібно писати задовгі запити “де найкраще навчатися веб-програмуванню у 2021 році Україна Харків”, “як мені назвати песика, якщо він багато бігає”. Замість цього краще напишіть “курс веб-розробник онлайн безкоштовно”, а як назвати свого песика, краще придумайте самі, не всі питання потрібно адресувати до Гугла, своя голова у Вас теж є. Для розвитку навички ставлення запитань, рекомендую приділити увагу науці “Діалектика”;
  • вчіться критично відноситися до відгуків. У наш час за відгуки людям платять кошти, або самі творці сервісу можуть їх писати про себе з “фейкових” акаунтів.

Якщо Ви, все ж таки зважилися на придбання дорогого курсу, тоді:

  1. Завжди користуйтеся своєю головою і не слухайте, кожного зустрічного. Якщо Вам кажуть: “Терміново, через 2 дня кінець акції, встигніть придбати”, вже варто задуматися. Адже, якби ресурс був затребуваним, його не потрібно було б рекламувати.
  2. Ніякої гарантії працевлаштування не існує і не існувало. Ніхто в світі не може Вам гарантувати, що з Вами буде через годину, не кажучи вже про рік!
  3. Звертайте увагу на тривалість викладання матеріалу:

а) Якщо написано, що програма триває 2 роки, то вона може бути спеціально розтягнута, щоб висмоктувати гроші з покупця. За 2 роки можна отримати диплом в MIT (Massachusetts Institute of Technology).

б) Якщо програма занадто коротка: “Навчися верстати сайти за 21 день і отримуй від 1500 $ з початку кар’єри” — це просто солодка обіцянка. Яким би Ви не були генієм, ви не навчитеся робити продукт добре за 21 день з повного нуля, навіть при навчанні 6 годин на добу 7 днів на тиждень.

Коли я тільки почав своє навчання в IT сфері, я купував курси на Coursera від IBM і навіть придбав річний доступ на DataCamp. Правда пізніше, виявилося, що курси від IBM більше зводяться до бюрократії, тому, як зареєструватися на їх ресурсах (а реєстрацій у них не мало), ніж реальному навчанню, та й теми взяті поверхнево, а матеріал з DataCamp можна отримати абсолютно безкоштовно.

Пам’ятайте, необхідно вміти економити свій час та кошти, але “поспіх випереджає гарячку”. Терпіння і аналіз ситуації повинні йти попереду Ваших поспішних рішень.

 

4 способи, як вивчити, що завгодно безкоштовно:

  1. На платформі Coursera, можна написати заяву на Financial Aid і отримати 90% курсів безкоштовно (якщо у Вас все ж є гроші, і немає вагомої причини для безкоштовного доступу, все таки купіть курс, люди, які його створювали, теж хочуть їсти).
  2. Зверніть увагу на ресурси з ВЕЛИЧЕЗНОЮ кількістю безкоштовних курсів. Наприклад, Stepic, Freecodecamp, Simplilearn, Priyadogra і багато інших. 
  3. Вчіться з офіційних джерел: Microsoft, Oracle, Google, Amazon і так далі.
  4. Також рекомендую завести собі аккаунт в Slack. Там є величезна купа каналів, де є фахівці і початківці, з дипломом і самоучки, з якими можна наживо поспілкуватися (до теми про платні курсах, якщо є зайві гроші, краще заплатите фахівцю, який вже давно працює і знає, що робити, візьміть ментора).

Пропоную для початківців список Телеграм каналів про IT:

А коли у Вас все вийде, ви досягнете заповітної мрії, бажаю Вам не стати людиною “в айті”, як з прикладу нижче:

У наступній частині, ми розповімо, як знайти жагу та мотивацію до вивчення нового і не втопити їх в океані прокрастинації.

Архивы