London, United Kingdom
info@telesens.co.uk
+44 20 3432 8178

IT-проект — складноструктурований процес. Розробники — люди технічного складу розуму, і спектр їх завдань чітко визначений.

Побачити картину повністю, організувати роботу і врівноважити ефективність рішень в рамках певного підходу — всім цим займається project-менеджер (ПМ).

Замовнику необов’язково спілкуватися безпосередньо з розробниками та заглиблюватися у деталі. Практика показує, що це неефективно і емоційно виснажливо для обох сторін. Тому контролем виконавців і відстеженням термінів займається ПМ.

Кваліфікований ПМ розуміє, чим займаються розробники, оскільки часто в цю професію приходять саме з розробки та тестування. При цьому ПМ залишається на боці замовника, захищає його інтереси, розбирається в задачах і знає, як розподілити ресурси.

Чим займається project-менеджер?

  1. Організовує робочий процес, щоб розробники не відхилялися від поставлених завдань, а замовник розумів можливості розробників.
  2. Розподіляє навантаження, щоб виконавці не витрачали часу на адміністративну рутину і залишалися в ресурсі, приймаючи ефективні та, якщо цього вимагає ситуація, творчі рішення.
  3. Для замовника важливо, щоб виконавець не розпорошувався на завдання, які не пов’язані з проектом. Але проконтролювати все у нього фізично не вийде, тому і тут на допомогу приходить ПМ.
  4. Знає сильні та слабкі сторони кожного члена команди, тому розподілить ресурси й оптимізує процес роботи найбільш ефективним чином.
  5. На чолі проекту завжди повинна залишатися людина, яка впорається з непередбаченими проблемами. Це необхідно, щоб замовник залишався спокійним і обізнаним стосовно статусу проекту, знав, що всі процеси під контролем, що йому не доведеться розв’язувати несподівані проблеми самостійно або виправляти недоліки вручну.

Виходячи з цього, у хорошого ПМ-а повинні бути розвинені лідерські, організаційні здібності та навички побудови комунікації. Він повинен відмінно володіти інструментами тайм-менеджменту і бути професіоналом у формуванні та управлінні командами.

Project-менеджер необхідний протягом усього процесу розробки. Його роль і функції змінюються в залежності від етапу, на якому проект перебуває.

  1. Переговори.

На цьому етапі визначаються потреби бізнесу й очікуваний результат, а ПМ дає приблизну оцінку стосовно термінів і бюджету. Для цього він вивчає цілі проекту і бере участь у формуванні моделі співпраці.

ПМ відмінно розбирається в технологічних трендах і, орієнтуючись на досвід, знає, які нюанси важливо врахувати в реалізації конкретного проекту. Також він пропонує ідеї та, виходячи з отриманих даних, формує команду і календарний план розробки, розподіляє навантаження. Команда створює список функціоналу, який буде розв’язувати задачі проекту.

  1. Ведення проекту.

Коли розробники починають діяти відповідно до плану, ПМ стежить за коректністю виконання завдань і термінами, за загальним статусом проекту й окремим станом кожного члена команди. Все це необхідно для ефективної та злагодженої роботи. І для того, щоб в разі непередбачених ситуацій, команда швидко і найменш енергозатратно з ними впоралася.

Також на цьому етапі ПМ відстежує прогрес, вирішує повсякденні труднощі, усуває перешкоди, звітує про статус проекту. Він стежить за дотриманням бюджетних рамок і виконанням задач.

  1. Запуск.

ПМ відстежує готовність всіх задач і вимог, які були поставлені перед проектом і розробниками, згладжує кути й стежить за фіналізацією проекту, його рівнем готовності та функціональністю.

Крім величезного спектра завдань, у ПМ-а є дві основні мети:

  1. Укластися в терміни.
  2. Отримати релевантний результат, зберігши функціональність команди та її ресурс.

Тому робота ПМ — це не тільки структура і своєчасність. Він справді вболіває за проект, який веде. Саме ПМ в першу чергу зацікавлений у його успішності й прибутковості.

Тому project-менеджер — зв’язуюча ланка між замовником і виконавцем. Він спілкується з обома, завдяки чому клієнту без потреби лізти «на кухню», щоб проконтролювати процес і отримати потрібний результат.

Архивы